Opis
Naturalny Olejek z paczuli.100% czystyWysoki procent składników czynnychNajwyższa jakość.Olejek pozyskiwany za pomocą destylacji parą wodną suszonych liściFrakcja górna podczas destylacji to oleisty olejek zaś frakcja dolna to hydrolat tzw. woda kwiatowa.Składniki olejku działają :- regenerująco- odświeżająco- leczniczo na trądzik i opryszczkę- wspomaga leczenie cellulitu- antydepresyjnie- uspokajające
Sposób użycia :
1. do saunyDodajemy do 1 szklanki wody 5-10 kropli olejku esencjonalnego. W ten sposób powstaje gotowa mieszanina.Sporządzoną mieszankę umieszczamy w pojemniku nad źródłem ogrzewania co powoduje jej odparowanie. Można również polewać nią nagrzane kamienie umieszczone na piecu kominka. Mieszankę można sporządzić z maksymalnie 5 różnych olejków eterycznych.
2. do kąpieliOlejki eteryczne mogą być wchłaniane też poprzez skórę ludzką w czasie kąpieli.Należy uważać by samego olejku nie wylać na elementy grzejne sauny, gdyż olejki i ich mieszanki są łatwopalne.Po uprzedni umyciu ciała np. pod prysznicem , przygotowujemy kąpiel w wannie.Do ciepłej ( nie gorącej ) wody dodajemy olejek, lub mieszankę olejów łącznie 10-15 kropli,zanurzamy w niej ciało na okres 15-30 minut ( nie krócej niż 10 minut ). Po kąpieli ciało wytrzeć ręcznikiem, ale olejku nie zmywać detergentami, pozwolić na samo wyschnięcie.
3. do masażuZ olejków można sporządzić też preparat służący do masażu aromaterapeutycznego. W tym celu mieszamy olej bazowy np. olej migdałowy, olej arganowy, olej jojoba jak i masła np. shea z olejkiem eterycznym lub kilkoma nie więcej niż 5, w proporcji 50 ml oleju bazowego na 15-30 kropel. Masaż aromaterapeutyczny całego ciała wykonuje się techniką delikatnego „głaskania” zawsze w kierunku serca. Przygotowany roztwór należy przechowywać w szklanej oranżowej butelce, w chłodnym miejscu, maksymalnie do 3 miesięcy. Przed każdym użyciem należy dobrze wstrząsnąć.
4. kompresyWybraną część ciała, okładamy gazą, watą, ręcznikiem nasączonym roztworem z 5 kropli olejku na 100 ml wody. Kompresy takie stosuje się nawet do 2 godzin, w między czasie nasączając ponownie przygotowaną mieszanką. Należy pamiętać że na różnego typu bóle nadają się różne olejki, jak i to czy mieszanka ma być ciepła czy zimna. Przy bólach reumatycznych, mięśniowych, artretycznych, stosuje się ciepłe kompresy zaś przy bólach głowy, nadwyrężenia ścięgien i stawów zimne. Kompresy okłada się folią, na to szalik najlepiej wełniany w celu utrzymania ciepła.
5. dodatek zapachowy i leczniczyolejek eteryczny dla podniesienia właściwości maski do twarzy i ciała np. z glinki można dodać w ilości 1 kropli. Polecany też do nawaniania soli naturalnych np. soli z Morza Martwego, na 1 kg 5 kropli.
Inci :
Oleum Pogostemon Cabilin
Ceneo
Dom i wnętrze
Dekoracja domu
Świece i aromaterapia
Olejki i lampy zapachowe
CosmoSpa Naturalny olejek z paczuli 10ml
pościel z kory 140×200
, kamień do pizzy opinie
, słoneczny zakątek
, dywany do salonu
, jak odnowić fotel
, meble do pokoju dziecka
, lampy sufitowe
, irobot roomba e5
, domowe sposoby na mrówki w kuchni
, oprysk na bukszpan
, zegar do kuchni na ścianę
, narożniki aluminiowe
, szafa biała połysk
, narzuta patchwork
, philips lattego 5400
, nowoczesne tarasy z kostki
, ikea lustra łazienkowe
, tracker psi patrol
, rośliny w szkle
yyyyy