Czym kierować się przy wyborze uchwytów do profili LED?

Czym kierować się przy wyborze uchwytów do profili LED?

Czym kierować się przy wyborze uchwytów do profili LED?

Decydując się na punktowe oświetlenie diodowe, w pierwszej chwili po opracowaniu projektu warto zrobić rozeznanie, jakie są sposoby montażu taśm ledowych. Choć nie jest to obowiązkiem, lepsze efekty wizualne osiągniemy, instalując je na listwach, które mocuje się do podłoża specjalnymi uchwytami do profili LED. Czym kierować się przy ich zakupie?

Rodzaje listew diodowych a uchwyty do profili LED

Listwy diodowe wykorzystywane są do oświetlenia meblowego, sufitowego, schodów, czy też innych elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych zarówno w prywatnych domach, jak i punktach usługowych, biurowcach, czy przestrzeni przemysłowej. Do ich prawidłowej instalacji wykorzystuje się uchwyty do profili LED, które stabilizują konstrukcję, utrzymują taśmę na swoim miejscu. Mogą być one wykonane z plastiku bądź aluminium, ważne, by ich typ dobrać do użytego w opracowanym systemie modelu listew. Co najważniejsze to one pozwolą na estetyczne przymocowanie listew do niemal każdego rodzaju powierzchni.

Wyróżnia się profile liniowe, nawierzchniowe, wpuszczane, kątowe, schodowe czy też do płytek i zastosowań na zewnątrz budynków. Każdy z nich wymaga zastosowania odpowiednich do swej konstrukcji uchwytów do profili LED. Wśród nich występuje podobny podział, dzięki czemu łatwo można stworzyć system oświetleniowy, który nie tylko będzie trwały, ale również poprawny pod względem estetyczno-wizualnym. Mamy zatem uchwyty do profili LED wpuszczanych, narożnych i zewnętrznych etc.

Jakie wybrać uchwyty do profili LED?

Te najwyższej jakości wykonane są z aluminium o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć oraz z galwanicznej stali – zaspokajającej potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli potrzebne są uchwyty do profili LED do mniej wymagających pomieszczeń i zastosowań – wystarczające będą modele wyprodukowane ze wspomnianego tworzywa sztucznego , które wraz z listwami i taśmami diodowymi pozwolą podkreślić niepowtarzalny klimat każdego wnętrza.