Lampy industrialne: czy pasują tylko do loftów? Sprawdzamy!

Lampy industrialne: czy pasują tylko do loftów? Sprawdzamy!

Styl industrialny ma wielu fanów, którzy od pierwszego wejrzenia zakochali się w jego charakterystycznych rozwiązaniach takich jak ściany wykończone surową cegłą czy elementy wyposażenia wykonane z drewna w naturalnych odcieniach. Choć to właśnie ceglane ściany stanowią kluczowy punkt stylu industrialnego, niezwykle charakterystyczne są również lampy industrialne, które obecnie możemy spotkać w wielu miejscach. 

Lampy loftowe wywodzą się z czasów ery przemysłowej, gdzie głównym celem oświetlenia było dawać jak najwięcej światła, zwłaszcza w miejscu pracy. W związku z tym są one przede wszystkim funkcjonalne, jednak wraz z upływem lat zaczęto doceniać ich estetykę. Dlaczego po upływie tak wielu lat, wciąż stawiamy na lampy industrialne w naszych wnętrzach?

Zalety lamp industrialnych

Główną zaletą lamp industrialnych jest przede wszystkim ich trwałość. Wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, idealnie sprawdzały się w miejscach pracy, ale i w domach niezwykle wymagających klientów. Lampy industrialne zazwyczaj wykonywane są ze stali lub surowego drewna wysokiej jakości. Dodatkowo lampy te dostępne są w wielu modelach, więc nie musimy się martwić o brak różnorodności podczas wyboru elementów oświetlenia do naszego domu. 

Wygląd lamp loftowych nie dla wszystkich jest zaletą, jednak prawdziwy miłośnicy ponadczasowych aranżacji i stylu industrialnego, bez wątpienia docenią charakterystyczne klosze i stonowane barwy lamp.

W jakim wnętrzu sprawdzą się lampy industrialne?

Lampy industrialne charakteryzują się swego rodzaju prostotą, która jest ich wielką zaletą. To właśnie dzięki niej lampy w stylu loftowym sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu! Neutralna barwa lamp wtopi się w styl minimalistyczny, a ich ponadczasowy wygląd będzie wyglądał zniewalająco w stylu retro. Jednak eksperci, którzy na co dzień zajmują się aranżacją wnętrz, jednogłośnie uważają, że lampy loftowe najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu. Odpowiednio oświetlą Twoją łazienkę, kuchnie, a nawet i salon jeśli tylko tego chcesz!