Stolik idealnie dopasowany 

Stolik idealnie dopasowany 

Wybór stolika kawowego to nie lada wyzwania. Na rynku dostępny jest tak duży ich asortyment, że niełatwo się zdecydować na taki, który będzie idealnie pasował do naszego salonu.

Uniwersalne stoliki prostokątne

Najpopularniejsze od lat są prostokątne stoliki kawowe. Można powiedzieć, że to modele uniwersalne, które harmonizują z wystrojem wnętrz w różnych stylach. Geometryczne kształty wprowadzają także do wnętrza ład i porządek. Stoliki kawowe to meble bardzo funkcjonalne – nie tylko możemy przy nich delektować się małą czarną, ale także czytać czy prowadzić rozmowy. Te niewielkie meble są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego salonu, który bez małego stolika nie zapewniałby nam odpowiedniego komfortu. Ich zaletą jest między innymi to, że możemy z nich wygodnie korzystać podczas relaksu na kanapie, mają bowiem odpowiednią, dopasowaną do mebli wypoczynkowych, wysokość. Znaczenie dla wystroju pokoju ma także kolor stolika – w stonowanych barwach będzie współgrał dyskretnie z otoczeniem, a wyraziste kolory to sposób na potrzebny w każdym wnętrzu kontrast.

Stolik kawowy nie tylko do salonu

Stoliki mogą być wyposażone nie tylko w blat, ale także w dodatkową półkę pod nim. To rozwiązanie bardzo praktyczne, bo zamienia stolik kawowy w mebel do przechowywania. Możemy tam ustawić książki, które zamierzamy przeczytać, cukiernicę, piloty do telewizora i wiele innych niezbędnych drobiazgów, które warto mieć pod ręką. Prostokątne stoliki kawowe doskonale pasują do salonu urządzonego nowocześnie i z prostotą, gdzie każdy element wyposażenia gra ściśle określoną rolę. Stolik kawowy to także dobre miejsce na dekoracje – możemy na nim ustawić na przykład ozdobny świecznik czy lampkę, które sprawią, że salon zyska na urodzie i wyrazistości. Niewielki stolik przydatny jest też w pomieszczeniach, w których raczej nie pije się kawy. W sypialni może zastąpić szafkę nocną, a w pokoju dziecięcym służyć maluchowi podczas zabawy czy spożywania posiłków. Niezależnie od tego, gdzie go postawimy, na pewno spełni nasze oczekiwania!