Wybierz łóżko idealne dla siebie

Wybierz łóżko idealne dla siebie

Wybierz łóżko idealne dla siebie

Łóżka nie mają łatwego zadania – muszą spełniać oczekiwania ich użytkowników, a jednocześnie pasować do wnętrza. Ważny jest nie tylko styl tego mebla, ale też, a może przede wszystkim, jego rozmiar.

Łóżko na miarę sypialni

Dla osób o przeciętnym wzroście idealnym łóżkiem będzie model o standardowej długości, czyli 200 cm. Wygodnie wyśpimy się bowiem wówczas, gdy na łóżku zmieścimy się bez trudu, leżąc w wyprostowanej pozycji i jeszcze pozostanie co najmniej kilka centymetrów. Wbrew pozorom, szerokość jest mniej istotna niż długość, zwłaszcza jeżeli śpimy w pojedynkę i spokojnym snem. Zgranej parze wystarczy łóżko tapicerowane 140×200, by co rano budziła się wypoczęta i pełna energii. Łóżko o tych wymiarach zmieści się nawet do niewielkiej sypialni i nie zaburzy jej proporcji. Daje też szansę na to, by nie sięgało od ściany do ściany, a możliwość dojścia do łóżka przynajmniej z jednego boku to rozwiązanie bardzo praktyczne. Zbyt duże łóżko w stosunku do metrażu pokoju sprawia, że nie jest on harmonijny i traci na estetyce.


Wygoda gwarantowana!

Wybór łóżka to zadanie przyjemne, ale czasem niełatwe. Zdarza się, że musimy z czegoś zrezygnować – albo z wygody podczas snu, albo ze stylowo urządzonej sypialni. Można jednak pogodzić jedno z drugim, a najlepszym na to sposobem jest łóżko tapicerowane 140×200, które można nazwać modelem uniwersalnym. Jeżeli nie jest nam potrzebny ponadprzeciętny komfort, ani łóżko o niestandardowym rozmiarze, to ten model z pewnością sprawdzi się w naszej sypialni. Możemy w takie łóżko wyposażyć również pokój naszego nastolatka, jest również idealny jako pierwsze „dorosłe” łóżko dla dziecka. Spragniony komfortu senior również może liczyć na zdrowy i wygodny sen w takim łóżku tapicerowanym. Miękkie wezgłowie to także mocny punkt tych popularnych łóżek – dzięki niemu mebel może nam służyć także w ciągu dnia. Zagłówek zapewnia nam wygodę podczas gdy spędzamy czas w łóżku w pozycji siedzącej, a także chroni ścianę przed zabrudzeniem i jest największą ozdobą sypialni.