Uszczelnienia zespolone to bezdyskusyjnie najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda hydroizolacji. Stosuje się ją w przypadku pomieszczeń i konstrukcji narażonych na znaczne obciążenie wodą i wilgocią. Jako jedyna gwarantuje wszechstronne i skuteczne zabezpieczenie ścian piwnic i fundamentów, balkonów, tarasów, pomieszczeń sanitarnych, basenów oraz zbiorników na wodę. Jak szybko i sprawnie wykonać izolację przeciw wodną? Najlepiej wykorzystując nowoczesne zaprawy uszczelniające.

Uszczelnienia zespolone
Idealne do prac na zewnątrz budynku
W przypadku nowoczesnych uszczelnień mówimy głównie o jednoskładnikowych cementowych zaprawach uszczelniających, przystosowanych do prac hydroizolacyjnych – również na zewnątrz budynków. Nanosi się je powierzchniowo na warstwę podłoża, która znajduje się bezpośrednio pod przyklejonymi płytkami, czyli najbliżej miejsca, w którym może dojść do potencjalnych przecieków. Co więcej, można je rozprowadzać nawet na wilgotnym podłożu – powłoka uszczelniająca chroni podłoże przed oddziaływaniem wody, jednocześnie umożliwiając odparowanie wilgoci.
Wysoka elastyczność
Zaprawy uszczelniające produkowane są na bazie specjalnych spoiw cementowych, modyfikowanych np najwyższej jakości polimerami. Dzięki wysokiej elastyczności doskonale kompensują naprężenia, a w przypadku jakichkolwiek odkształceń spowodowanych temperaturą – powłoka nie pęka, w dalszym ciągu zapewniając wodoszczelność na najwyższym poziomie.
Istotną cechą takich materiałów jest również bardzo dobra przyczepność oraz zdolność mostkowania rys i pęknięć w podłożu.
Łatwa i szybka aplikacja
Nowoczesne Jedno i dwuskładnikowe zaprawy elastyczne są wyjątkowo łatwe w nanoszeniu. Tworzą elastyczną, wodoszczelną powłokę, na której można, po wyschnięciu, przyklejać okładziny ceramiczne i kamienne. Ich aplikację można wykonać poprzez nakładanie wałkiem, pędzlem lub szpachlą, jak również metodą natryskową. Nie bez znaczenia jest również bardzo długi czas otwarcia, który wynosi nawet do 2 godzin.
Przykładem nowoczesnej zaprawy uszczelniającej idealnie wpisującym się w wyżej wymienione cechy jest Sopro DSF 523.Wymagana grubość hydroizolacji wykonanej przy jej użyciu to tylko 2 mm. Czas schnięcia wynosi około 4 godziny na warstwę. Możliwość chodzenia następuje już po około 5-6 godzinach, co pozwala kontynuować prace wykończeniowe bez długich przestojów i opóźnień. Na uwagę zasługuje długi termin przydatności (24 miesiące dla opakowań 20 kg).
Ekologiczna zaprawa
Elastyczna zaprawa uszczelniająca Sopro DSF 523 posiada również zieloną kartę. To produkt o niskiej zawartości chromianów, posiadający certyfikat EMICODE EC 1 plus potwierdzający bardzo niską emisję LZO. Oznacza to, że produkt spełnia najwyższe wymagania pod względem bezpieczeństwa dla zdrowia i środowiska.
EMICODE® to system kontroli jakości i klasyfikacji materiałów budowlanych pod względem poziomu emisji substancji szkodliwych. Materiały sklasyfikowane jako „bardzo słabo emitujące” posiadające certyfikat EMICODE® EC1PLUS i oferują najwyższe bezpieczeństwo w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniu

zielona karta produktu