Jak wybrać drzwi ppoż. ze Swarzędza (klasy i rodzaje)?

Jak wybrać drzwi ppoż. ze Swarzędza (klasy i rodzaje)?

Drzwi przeciwpożarowe Swarzędz stosowane są nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, lecz również w domach prywatnych. Używane są głównie ze względu na nowoczesny design oraz świetną izolację cieplną. Co należy wiedzieć przed zakupem drzwi przeciwpożarowe Swarzędz?

Co należy wiedzieć o drzwiach ppoż ze Swarzędza?

Drzwi przeciwpożarowe Swarzędz stosowane są głównie w budynkach użyteczności publicznej, gdzie pełnią funkcję „biernych oddzieleń ppoż” zarówno w pomieszczeniach, jak i na drogach ewakuacyjnych. Ogromną rolę w bezpieczeństwie ich zastosowania mają: rodzaj drzwi, dymoszczelność, doposażenie w kratki wentylacyjne, siłowniki, czy określenie operatu ppoż. Ważne są również dodatkowe cechy, takie jak: design, dźwiękoszczelność, wyposażenie w kratki wentylacyjne, rodzaj okuć. Zgodnie z normą PN-EN 1603 wyróżnia się kilka właściwości drzwi przeciwpożarowe Swarzędz:

  • odporność ogniowa
  • dymoszczelność
  • funkcja samoczynnego zamykania
  • trwałość mechaniczna
  • zdolność mechaniczna (zwolnienie drzwi na drodze ewakuacyjnej)

Jaka jest konstrukcja drzwi ppoż ze Swarzędza?

Drzwi ppoż ze Swarzędza wykonywane są wyłącznie z materiałów niepalnych lub trudnozapalnych. Wg polskich norm budowlanych istnieje kilka klas przeciwpożarowych – choć w Polsce wykorzystywane są głównie tylko trzy: EI 30, EI 60, EI 120. Bardzo ważna jest również wytrzymałość (klasa od 0 do 4) i trwałość mechaniczna określona klasami (od C0 do C5). Im wyższa jest klasa wytrzymałości, tym w cięższych warunkach mogą być zamontowane.

Jak prawidłowo zamontować drzwi ppoż ze Swarzędza?

Pamiętaj, że montaż drzwi przeciwpożarowe Swarzędz jest bardzo ważny – rzutuje na prawidłowe zastosowanie i funkcjonalność skrzydła. Dlatego zawsze zalecamy, aby drzwi ppoż ze Swarzędza były montowane wyłącznie przez profesjonalną ekipę. Dzięki temu zawsze masz pewność, że drzwi ppoż ze Swarzędza będą spełniały swoją funkcję. Warto korzystać wyłącznie z usług tych ekip, które dają certyfikat na wykonane prace.